خانه راهنمای خرید پیگیری سفارش پشتیبانی درباره ما تماس با ما
محصولات مرتبط
بررسي عملكرد بيمه ايران با توجه به مدل كارت امتيازي متوازن (شاخص هاي چهارگانه BSC ) براي اجراي استراتژي
بررسي عملكرد بيمه ايران با توجه به مدل كارت امتيازي متوازن (شاخص هاي چهارگانه BSC ) براي اجراي استراتژي
قیمت : 15,000 تومان
استرس و فنون كاهش استرس
استرس و فنون كاهش استرس
قیمت : 9,000 تومان
امنيت در شبكه هاي محلي بي سيم
امنيت در شبكه هاي محلي بي سيم
قیمت : 9,000 تومان
بررسي جايگاه ايران در بازار جهاني نفت
بررسي جايگاه ايران در بازار جهاني نفت
قیمت : 9,000 تومان

پژوهش تحقیقات داخلی وخارجی پلیس و امنیت اجتماعی

پژوهش تحقیقات داخلی وخارجی پلیس و امنیت اجتماعی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : مقاله وتحقیق
نوع فایل : .doc( قابل ويرايش و آماده ارائه )
تعداد صفحه 9 صفحه
قسمتی از متن .doc :


پیشینه تحقیق
یشینه تحقیق
1-پژوهشی با عنوان، بررسی میزان احساس امنیت اجتماعی از دیدگاه شهروندان تهرانی، توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) در سال 1382 انجام گرفته است. حجم نمونه این پژوهش 1475 نفر از ساکنان 18 سال به بالای مناطق 22 گانه شهر تهران است. بر اساس نتایج این نظرسنجی، جرایمی مانند کلاهبرداری، سرقت، خرید و فروش مواد مخدر، ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم و وجود دختران فراری و زنان خیابانی به عنوان پنج جرم مهم شهر تلقی شده اند پاسخگویان در وضعیتهای زیر احساس بالایی از خطر داشته اند: حمل پول نقد به مقدار زیاد،ترک اتومبیل در خیابان بدون قفل و دزدگیر، تردد خانم ها به تنهایی در شب، سوار کردن مسافران در خیابان های خلوت خصوصاً در شب و تردد با ماشینهای مسافربر شخصی در شب.این پژوهش از این لحاظ مهم است که بر احساس امنیت اجتماعی تاکید دارد و آن رامترادف با امنیت اجتماعی نمی گیرد.
2-جرم، خشونت و احساس امنیت در فضاهای عمومی شهر، آتوسا مدیری، فصلنامه علمی پژوهشی رفاه اجتماعی، سال ششم، شماره22
در این تحقیق، رابطه میان جرم، خشونت و احساس امنیت در فضای شهری مورد بررسی قرار گرفته است. فرضیه پژوهش بر مبنای نظریات جکوبزو زوکین به این صورت تنظیم شده است: جرم و خشونت در کاهش احساس امنیت در فضاهای عمومی شهر موثرند و خشونت قویتر از جرم است یافته های پژوهش نشان می دهد که جرم بیش از خشونت می تواند مانع حضور مردم در فضای شهری و کاهش احساس امنیت گردد. همچنین احساس امنیت رابطه قوی با جرم و خشونت نشان نمی دهد نتایج پژوهش، منطبق با نظریه جکوبز نیست و نشان می دهد که نقش جرم در کاهش احساس امنیت بیش از خشونت است.
3- بررسی میزان احساس امنیت اجتماعی در بین شهروندان کشور، معاونت اجتماعی ناجا-سال1385
این پیمایش با هدف بررسی میزان احساس امنیت در بین افراد 18 سال به بالای ساکن مراکز استان های کشور و مقایسه آن با سال 84 انجام شده است. حجم نمونه برای 9156 نفر و داده ها توسط پرسشنامه جمع آوری شدند شیوه نمونه گیری بصورت خوشه ای چند مرحله ای می باشد متغیر احساس امنیت در چهار بعد: جانی، مالی، فکری و جمعی تعریف شده است مهمترین نتیجه تحقیق آن است که:
میانگین میزان نا امنی در کشور 3/56 در صد بوده است که نسبت به سال قبل (84) 12درصد کاهش یافته است بنابراین میزان امنیت در کشور در سال 85 نسبت به سال قبل از آن افزایش یافته است.
4- بررسی رابطه نقش اجتماعی پلیس و احساس امنیت خانواده ها نگارش علی محمدپور موذن 1383
در این تحقیق نقش اجتماعی پلیس با محوریت جامعه و نقش آن در تعیین و تغییر کارکردهای پلیس و تاثیر بی شائبه آن بر احساس امنیت نمایی خانواده به کمک آزمایش پرداخته شده و روش تحقیق پیمایشی و جامعه آماری مجموعه خانواده های ساکن درشمال تهران می باشد.
5- بررسی میزان احساس امنیت در بین حاشیه نشینان تهران بزرگ/معاونت اجتماعی و ارشاد ناجا/1383
جامعه آماری کلیه شهروندان بالای 15 سال ساکن در حاشیه تهران بزرگ، حجم نمونه آماری 818 نفر و ابزار جمع آوری اطلاعات،پرسشنامه است. نتیجه آنکه:
زنان کمتر از مردان احساس امنیت می کنند، یافته های تحقیق نشان می دهد که از لحاظ ارزیابی امنیت شهر تهران، ارزیابی امنیت محیط های شهری و روستایی و ارزیابی امنیت محله های مسکونی تفاوت معناداری میان ارزیابی زنان و مردان مشاهده نمی شود و در عوض در محیط زندگی ودر محیط کار، این مردان هستند که بیشتر از زنان احساس نگرانی می کنند. به موجب فرضیه تحقیق، سالمندان کمتر از جوانان احساس امنیت می کنند. یافته های تحقیق نشان می دهد که تفاوت محسوسی میان احساس امنیت پاسخگویان از لحاظ گروههای سنی جوان، میانسال و بزرگسال دیده نمی شود و همچنین با افزایش رفاه اجتماعی احساس امنیت افزایش می یابد. چنانچه داشتن پایگاه اجتماعی بالا را شاخص رفاه اجتماعی بدانیم، دارندگان پایگاه اجتماعی بالا هم، امنیت محله های مسکونی خود را بیش از دارندگان پایگاه اجتماعی، متوسط و پائین امن ارزیابی کرده اند.
6-عزیزا...تاجران در پایان نامه خود با عنوان بررسی احساس امنیت شهروندان تهرانی که در سال 1385 و در دانشگاه علوم انتظامی انجام شده، به بررسی تاثیر عملکرد ناجا بر اساس امنیت مردم پرداخته است. در ضمن بیان آرا و نظرات اندیشمندان گوناگون حوزه امنیت، به بررسی نظرات آنتونی گیدنز در خصوص چگونگی شکل گیری احساس امنیت در سطح خرد می پردازد و این احساس امنیت در تقابل مستقیم با عملکرد نیروی انتظامی قرار می دهد روش اصلی این پژوهش پیمایش می باشد و در آن از ابزار پرسشنامه جهت جمع آوری اطلاعات بهره گرفته شده است. جامعه آماری در این پژوهش در برگیرنده کلیه افرادی است که در زمان پژوهش ساکن مناطق شمال غرب تهران بودند و در ضمن سن آنان بالای 16 سال است. وی در نهایت نتیجه می گیرد که عملکرد نیروی انتظامی بر اساس سه مولفه رفتار حرفه ای، توانمندی پلیس و رفتار اجتماعی آن بر احساس امنیت شهروندان تهرانی تاثیر زیادی دارد.
7-سنجش اعتبار اجتماعی پلیس (در بین شهروندان تهران بزرگ) نگارش: سرهنگ بهرام رنجبر 1384 در این تحقیق سعی شده است به وظایف و اولویت های پلیس از نظر مردم و راهکارهای تحکیم مناسبات پلیس و مردم پرداخته شود یعنی از یکسو با شناخت مردم و انتظاراتشان از پلیس و دانستن وظایف و ماموریت های پلیس در قبال مردم و از سوی دیگر با دست یافتن به مقایسه ای که نتیجه آن مقایسه و ارزیابی عملکرد است می توان میزان اعتبار اجتماعی پلیس را آشکار ساخت و روش تحقیق آن پیمایش می باشد.
8-بررسی رابطه اعتماد اجتماعی و احساس امنیت –دکتر سعید گروسی، دکتر جلال میرزایی و احسان شاهرخی سال1385، دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان جیرفت.
هدف این پژوهش بررسی احساس امنیت در بین دانشجویان دختر دانشگاه آزاد جیرفت می باشد و با هدف تعیین عوامل موثر بر احساس امنیت اجتماعی. در این پژوهش به بررسی میزان اعتماد اجتماعی و تاثیر آن بر شکل گیری احساس امنیت اجتماعی پرداخته شده است.این مطالعه حاصل یک پژوهش پیمایشی است که در سال 1385 در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان جیرفت انجام شده از بین دانشجویان دختر این دانشکده با توجه به رشته های مختلف تحصیلی آنها (درپنج رشته مختلف دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی شامل ادبیات فارسی، الهیات، معارف اسلامی و علوم قضایی) 88 نفر به عنوان نمونه انتخاب شده اند.
اطلاعات مورد نظر از طریق پرسشنامه جمع آوری شده است در این پژوهش از آمار توصیفی به منظور توصیف متغیرهای مورد نظر و از آمار تحلیلی برای تبیین و آزمون فرضیه های تحقیق استفاده شده است میانگین سنی دانشجویان 93/21 سال بوده و تنها 7/22 درصد متاهل و همگی آنها شیعه بودند. 94 درصد پاسخگویان فارس و بقیه از قومیت های بلوچ، لر و عرب بودند. 1/43 درصد پاسخگویان از نظر احساس امنیت اجتماعی، نمره متوسط و7/30 درصد نمره کم گرفتند، یعنی 8/73 درصد آنها احساس امنیت اجتماعی در حد متوسط و کم داشتند از نظر امنیت با توجه به نتایج بدست آمده می توان نتیجه گرفت دانشجویانی که از گروههای قومی متفاوت هستند. احساس امنیت اجتماعی مشابهی ندارند. همچنان که دختران متعلق به گروههای درآمدی متفاوت از نظر میزان احساس امنیت اجتماعی با یکدیگر تفاوت معنادار دارند. نتایج تحقیق همچنین نشان می دهد، تنها اعتماد بین شخصی پاسخگویان یعنی اعتماد به افراد خاص و نزدیک که بطور روزانه با آنها در تعامل هستند، بر سطح احساس امنیت اجتماعی آنها تاثیر دارد و سطح درونی و سطح کلان اعتماد یعنی اعتماد بنیادین و اعتماد تعمیم یافته (این اعتماد به کسانی که ناشناخته اند و حالت مبهمی برای فرد دارند) در این میان تاثیر گزار نبوده است.
9- رابطه امنیت اجتماعی با نا امن سازی محیط جرم برای پیشگیری از جرایم نوشته آقای محمد جواد سلیمانپور سال1382
محقق در مورد وقوع جرایم مختلف در اجتماع می گوید که اگر وقوع جرم علت اصلی سلب یا کاهش امنیت اجتماعی به حساب نیاید،بدون تردید یکی از مهمترین عامل آن می باشد و اضافه می نماید که رابطه وقوع جرم و امنیت اجتماعی رابطه معکوس می باشد.هرچه جرایم بیشتر گردد امنیت اجتماعی کمتر می گردد.از همین رو باید مبارزه با جرایم را مساوی با تلاش برای ایجاد امنیت اجتماعی جامعه تلقی نمود. در مبارزه با جرایم دو اقدام اصلی پیش رو می باشد: اول: مجازات مجرمین دوم: پیشگیری از وقوع جرم بوده و مجازات مجرمین. واضح است که حفظ امنیت اجتماعی برای یک اجتماع ضروری تر از بهبود بخش امنیت اجتماعی است. نا امن سازی محیط جرم از مهمترین مولفه های پیشگیری از جرایم می باشد این مولفه بطور مستقیم در ایجاد امنیت ذهنی اجتماع و غیر مستقیم در تامین امنیت عینی اجتماع موثر است. در واقع محیط جرم مساوی با عدم امنیت اجتماعی ذهنی و عینی است. در این تحقیق به مولفه پیشگیری از جرایم پرداخته شده و نقش آن در ایجاد امنیت اجتماعی از طریق پیشگیری از جرایم نشان داده شده است.
10- امیر کافی در مطالعه ای که در شهر تهران در سال 1387 به انجام رسانده، به بررسی احساس امنیت و عوامل موثر بر آن پرداخته است. در این تحقیق که به روش تحلیل ثانویه انجام شده است؛ تاثیر متغیرهایی مانند: درک از بروز جرایم و بزهکاری، بی نظمی اجتماعی، حمایت اجتماعی و ریسک و مخاطره بر احساس امنیت، مورد سنجش قرار گرفته است. احساس امنیت به عنوان متغیر وابسته در دو سطح منطقه مسکونی و شهر تهران بررسی شده است و نتایج بیانگر آن است که احساس امنیت در منطقه مسکونی بیش از حد متوسط و در شهر تهران، کمتر از حد متوسط است. نتایج تحلیل "رگر سیونی" ، نشان می دهد متغیرهای حمایت اجتماعی، ریسک و مخاطره، بی نظمی اجتماعی و درک از بروز جرایم و بزهکاری به ترتیب به عنوان تعیین کننده ترین عوامل تاثیر گزار بر احساس امنیت محسوب می شوند.
...

فایل هایی که پس از خرید می توانید دانلود نمائید

پژوهش تحقیقات داخلی وخارجی پلیس و امنیت اجتماعی_1546941779_20622_5739_1067.zip0.02 MB
پرداخت و دانلود محصول
بررسی اعتبار کد دریافت کد تخفیف
مبلغ قابل پرداخت : 8,000 تومان پرداخت از طریق درگاه
انتقال به صفحه پرداخت