خانه راهنمای خرید پیگیری سفارش پشتیبانی درباره ما تماس با ما
محصولات مرتبط
پاروپوینت سيستم هاي انرژي الکتريکي
پاروپوینت سيستم هاي انرژي الکتريکي
قیمت : 7,000 تومان
پارپوینت آموزش نرم افزار spss  و کار با داده ها و توابع در spss
پارپوینت آموزش نرم افزار spss و کار با داده ها و توابع در spss
قیمت : 7,000 تومان
پاورپوینت   بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت
پاورپوینت بررسی اضافه ولتاژها درسیستم های قدرت
قیمت : 7,000 تومان
پاورپوینت  ( صورت سود و  زیان و اطلاعات مربوط )
پاورپوینت ( صورت سود و زیان و اطلاعات مربوط )
قیمت : 9,000 تومان

پاورپوینت (Leguminosae)تیره نخود (2)

پاورپوینت  (Leguminosae)تیره نخود (2)

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : پاورپوینت (Leguminosae)تیره نخود (2).ppt( قابل ويرايش و آماده ارائه )
تعداد اسلاید 23 اسلاید
قسمتی از متن .ppt :


— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

(Leguminosae)تیره نخود

تیره نخود ازلحاظ تنوع و کثرت گونه ها وفراوانی انواع دارویی در ردیف تیره های مهم گیاهان گلدار جای دارد زیرا مجموعأ شامل ۴۳۰ جنس و متجاوز از ۴۰۰۰ گونه است که در بین آنها نمونه های مهم فراوان دارویی می توان یافت
گیاهانی به صورت علفی و بوته های چوبی و درختچه و یا درختان بزرگ اند.برگهایی غالبآ مرکب از برگچه ها و گلهای منظم یا نامنظم نر _ماده یا بندرت شامل یکی از اجزای اصلی گل دارند.کاسه گل آنها شامل قطعات پیوسته به هم و جام گل آنها بتفاوت ممکن است مرکب از گلبرگهای شبیه به هم یا نامساوی باشد

.در داخل پوشش گل آنها پرچمهایی به تعداد۲ برابر گلبرگها وگاهی به تعداد کمتر یا بیشتر دیده می شود .تنها صفتی که در همه ی آنها عمومیت دارد وجود تخمدان آزادیک برچه ای در آنهاست که پس از رسیدن به میوه به صورت نیام تبدیل شده وبا دوشکاف باز می شود.
دانه ی آنها بدون آلبومن ویا دارای آلبومن کم است.تیره ی نخود را به سه تیره ی فرعی یا مستقل تقسیم می نماییم
papilionaceae ,caesalpinaceae,Mimosaceae

اسلاید ۲ :

ماشک گل خوشه ای
نام علمی Vica
villosa
roth
نام تیره Leguminosae
گیاهی یکساله یا دو ساله، با ساقه های ظریف و نازک و چند ضلعی، ارتفاع یک متر و محتاج به قیم اند، ریشه های راست و عمیق با برگ های مرکب و پیچک های چند شاخه ای، گل آذین خوشه ای و گل بنفش رنگ، میوه از نوع نیام و تکثیر با بذر می باشد. به شکل هرز در ایران در تمام مزارع و کشت های شتوی و صیفی، باغ ها، پارک ها و مزارع علوفه می رویند.
باقلا
به فارسی »باقلا«و»باقلی «ودر طب سنتی با نام های »باقلا«وبه
عربی »فول« و»جرجر«نامیده می شود به فرانسوی Feve , grosse feve , gourgane و انواع آن را feve des champs , feve des marais , feve de seville , feve naine hativ , feve naine verte de beck گویند و به انگلیسی Faba , fava bean , broadbean , double bean گفته می شود.گیاهی است از خانواده leguminosae تیره فرعی Papilionaceae نام علمی آن Vicia faba L. و مترادف آن Faba vulgaris moench می باشد.
مشخصات
گیاهی است علفی یکساله مقطع ساقه آن مربع و ایستا و شیاردار برگهای آن متناوب ومرکب با برگچه های تخم مرغی .گلهای آن سفید دارای لکه های سیاه گاهی لکه های بنفش .میوه آن نیام ودارای غلافی پو شیده ازکرک به طول ۱۵-۱۲سا نتی متر و عرض ۳-۲ سانتی متر دو طرف آن نازک و کمی خمیده که درهرغلاف تعدادی دانه قرار دارد اعضای هوایی گیاه اعم از گل و سرشاخه گلدار و میوه و تخم آن درطب سنتی موارد استعمال دارد.
باقلا از نظر طبیعت تازه آن طبق نظرحکمای طب سنتی سرد و تر و خشک آن سرد و خشک است. گل باقلا گرم است و باقلا را اگر با سرکه و آب بپزند و با پوست بخورند اسهالهای حاصل از زخم روده ها و اسهالهای مزمن را قطع می کند و آرد آن با روغن بادام و قند برای سرفه و خشونت سینه و حلق مفید است آب پخته باقلا برای رفع خشونت حلق و جلوگیری از تولید سنگ مثانه و بازکردن گرفتگی ها مفید است و ضماد آرد باقلا مخلوط با آرد جو که با سرکه و نعنا پخته باشند برای کوفتگی و رفع ورم پستان که در اثر انجماد می باشد نافع است .
ضماد آردآن با شنلیله وعسل برای تحلیل ونرم کردن دمل و ورم بناگوش وورم زیرچشم وباگل خطمی برای ورم بیضه و ورمهای گرم مفید درآن عضو نمی روید و موی را از روییدن بازمی دارد

اسلاید ۳ :

اسپرس
اسپرس گیاهی است از تیره Leguminosae زیر تیره Papilionaceae و قبیله Hedysareae و جنس Onobrychis که دارای مقاومت چندین صد ساله در کشور می باشد . در گزارش های مختلف تعداد ۵۰ الی ۷۰ گونه از این جنس را در ایران گزارش نموده اند که در بین این گونه ها گونه D.viciifoliae از نظر خصوصیات زراعی مطلوب ترین بوده و عموما منظور از اسپرس این گونه می باشد .
اسپرس گیاهی است چند ساله بدون تیغ که دارای ریشه عمیق به قطر یک متر تا پنج سانتی متر و عمق چند متر با انشعابات جانبی بسیار (تقریبا دو برابر یونجه)می باشد. ساقه های این گیاه قائم , تو خالی با ارتفاع حدود یک متر که از قسمت طوقه برخاسته است. برگ های اسپرس شانه ای متقابل که معمولا دارای ۷ تا۱۰جفت برگچه به شکل بیضی می باشند .
اسپرس دارای گل آذین خوشه ای منفرد و قائم به طول ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر که واجد دست کم ده گل صورتی یا سرخابی( Pink) با رگه های قدری تیره است . هر گل آذین دارای پنج گلبرگ شامل ۲ بال, ناو و یک درفش می باشد که اندام نر و ماده گیاه در داخل دو گلبرگ ناو بوده و با اندک فشار به این گلبرگ ها آزاد می شوند. میوه این گیاه به صورت غلافی تا شکوفا به شکل عدس سطح خارجی آن مشبک و بر جسته می باشد . درون هر غلاف یک دانه منفرد قلوه ای شکل, با سطح صاف به رنگ قهوای, زیتونی روشنیا تیره به طول ۳ میلی متر که ناف آن در میانه مقعر می باشد.
امتیازات این گیاه را می توان در موارد مختلفی جستجو نمود که از آن جمله می توانیم به موارد زیر اشاره نمائیم :
عدم ایجاد نفخ در دام که به همین دلیل به عنوان یک گیاه علوفه ای برای ایجاد چراگاه ایده آل می باشد.

فایل هایی که پس از خرید می توانید دانلود نمائید

پاورپوینت (leguminosae)تیره نخود (2)_1554547779_18537_5739_1338.zip0.96 MB
پرداخت و دانلود محصول
بررسی اعتبار کد دریافت کد تخفیف
مبلغ قابل پرداخت : 7,000 تومان پرداخت از طریق درگاه
انتقال به صفحه پرداخت